BATMAN ' DA BİR GÜN..

Mutlu bayramlar…….

 

Herkes sevdiği ile beraber huzurlu bir bayram geçirir umarım…

Siirt’ teyim. Gidemedim ailemin yanına.  Yarı tatili bekliyorum..

 

Bu hafta sonu izcilik çalışmam olmadığı için ilk defa bi hafta sonunu kendime ayırmak istedim. Civanika’nın gülü Hülya ile Batman’ı gezmeye gittik.

 

Sabahın 8 inde düştük yollara… Sisle örtülü dağları geçerek ulaştık Batman’a..Biraz işlerimiz vardı hemen onları bitirip, bir kahvaltı salonuna attık kendimizi.  Sonrada başladık mağaza turu atmaya…O mağaza senin bu mağaza benim…

 

Sonra da Worldmar alışveriş mağazasına gittik. Bu mağaza geçen sene açılmıştı ve Batman’ın en büyük alışveriş mağazası. Buranın açılış günü pek bir olaylı idi ve ana haber   bültenlerine konu olmuştu. “Güneydoğu ilk defa yürüyen merdiven gördü ve ilk gün bozdu”  Herkes inip tekrar binmiş ve bir izdiham sonucu merdiven dayanamamış ve bozulmuş.İşte o yürüyen merdiven….

 


 Ve yol arkadaşım Hülya....Kafeteryada  kahve içerken güneydoğuda olduğumuzu unutmuştuk..
Günün en güzel olayı ise  SİNEMA idi. Osmanlı Cumhuriyeti  adlı filme gittik.  Sinemaya en son 1,5 yıl önce gitmiştim. Ve bugün o kadar mutlu olduk ki. Kendimizi çok daha farklı bir ortamda hissettik.

 

Bu arada filmde gayet hoştu. Filmin ana temasına uymayıp  sinemadan sonra kendimizi Burger King te bulduk.  Hamburger yemeği  özlemişiz.

 

Dolu dolu bir Batman turu yaptık. Siirt –Batman arası 90 km ve iki şehir arası insanlarından tutunda yaşam şekillerine kadar bir çok değişik yönleri  var. Batman’da yaşam çok daha hareketli. Siirt’te yaşam ise çok daha durağan. Şehri geliştiren içinde yaşayan insanlarıdır. Batman’lılar daha çalışkan ve dışa dönük, gelişmeye açık. Umarım Siirt halkı da bi an önce duvarlarını yıkar.

 

Gün boyunca gayet hoş zaman geçirip dönüş için minibüse bindiğimizde ise minik , ufak, minnacık (bıraksalar kim bilir ne yapardım) tartışma yaşadım.  Ama bu konuyu da bşka bir gün yazarım.

 

Bayram öncesi harika bir cumartesi günü yaşadık iki arkadaş. Bakalım bayramımız nasıl geçecek?

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !