Farklı gibi görünsekte....

                 


Farklı yaşamlar içindeyiz, farklı rüzgarlar esiyor yaşamımızda. Farklı yaşam tarzlarımız var. Farklı parfümleri kullanıyoruz. Farklı yemek kültürlerimiz var. Farklı işlerde çalışıyoruz. Bizler farklıyız.

 

Ama neden aynı sorunları yaşıyoruz?

 

Düşünsenize ; hepimizin içimizde bir çok karmaşa var. Sizi tanıyanlar sizler hakkında belki çok farklı düşünüyor. “evli, çocuk sahibi, eşinin ve kendisinin iyi bir işi,dışarıda eşile birlikte gezen” bir tip olabilirsiniz. Ve etrafınızdakiler sizi hep mutlu görür. Ve hep öylesiniz sanar. Halbuki bayan ve erkeğe sorsanız ikisinin de birbirlerine bile söyleyemedikleri  sorunları vardır. Yada istekleri.. ama söyleyemezler..Bezginlikler vardır, yaşamlarında…

 

Bekarsınızdır. Bekarlık gibisi var mı yaaa…. Kimseye hesap verme derdin yok! Nerdesin ? Kimlesin? Soran yok. Evde yalnızsın. Evi her zaman temizleme derdin yok. Ya bekarlık gibisi var mı? Diye düşünür herkes. Görünüş öyledir. Ama herkesin sorumluluğu farklıdır. Dışarıda gezmek , eve istediğin zaman gelmek  konusunda rahattır belki ama eve geldiğinde duvarlar karşılar seni. Güler yüz değil. Kendi içinde girdaplar yaşarsın. Rüzgarın o sert esişini yalnız hissedersin, yağmurun pencereye vurmasını ve ardından o şimşek çakmasını, göğün gürlemesini yastığa sarılarak yaşarsın. “korkma geçecek” diyenin yoktur.

 

Hayatın odak noktası , herkesin her gün konuştuğu konu olan başka bir sorun “para”da  ayrı bir sorundur. Başlı başına tek sorun belki de. Paran varsa sevilirsin, aranırsın, beklenirsin. Parasızlığın kabul görmediği bir asırda yaşıyoruz. O somut objeye aşığız belki de. Aşık olmak diye adlandırılmaz ama ona ulaşmak için çabalıyoruz. Ne kadar çok olursa , o kadar değer kazanıyorsun  yaşamda.

-- Hayırrrr …. Para her şey değil….Önemli olan insanlıktır, saygıdır, onurdur…. Denebilir..

 

Hadi ya… Hadi parasız kal bakalım. Onurunla ne kadar yaşayacaksın? Prestijin seni ne kadar yaşatacak? Ünün seni ne kadar ayakta tutabilecek? Sadece bi süre…. Sonra herkesin gözünde düşeceksin.

 

Yalnızız….Mutsuzuz…İsteksiziz…Sadece günümüzü yaşıyoruz belki. Yaşamın bizi götürdüğü yere doğru akıyoruz.

 

Ne istediğimizi bilmiyoruz. Bizi mutlu eden şeyin ne olduğunu da nasıl mutlu olacağımızı da bilmiyoruz. Ama mutlu olmak istiyoruz.

 

Söylesene seni nasıl mutlu edebilirim?

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !