Embed

Gülen Gözler

Bir başkayım bu sene…Zaman yetmiyor bana….

 

Blog seni bekliyor Esra diyorum ama  bir türlü oturup yazamadım.

 

1 ay kadar önce amozonik( http://amozonik.blogcu.com/huzunlu-mutluluk/6220378 )  okul öğrencilerim için  temizlik malzemeleri göndermişti. Blogta bunu sizlere anlattım. Daha sonra  öğrencilerin için mont göndereceğim dedi. Ve montlar geldi.

 

Kargo şirketi koliyi getirdiğinde,”hocam mal getirip burada satıyor musunuz “dedi. “Ne satması bunlar öğrencilerime yardım amaçlı geldi” dedim. Düşünün ki, kocaman bir koli idi.  Arabamın bagajına hepsi sığmadı ve 2 gün mont taşıdım okula.

 

Montların bazıları 12-14 yaş grubu içindi, bu yüzden de ortaokul öğrencilerine de verdim.  Kendi sınıfımdan mont vermediğim öğrencilerim oldu. Melike mont dışında  iç çamaşır,kız ve erkek çorapları göndermiş. Diğerlerine de bunlardan dağıttım.

 

2. sınıfa giden Çektar’a montu giydirdiğimde büyük geldi . “Çektar sana olmadı, büyük geldi” dedim. “hayır öğretmenimmm tam bana göre oldu, kolum uzar bu sene “ dedi. 

 

 

 

Bazı günler hava güneşli, sıcak olduğunda bile montları ile geldiler okula.  “niye evde bırakmadınız, hava sıcak “ dediğimde, ya kardeşim evde giyerse montu? “ dedi biri:=)  

 

Benim o yaşta deri montum olmamıştı. Ama Melike ablaları sayesinde öğrencilerim köyde deri montla geziyor. Sınıfıma  bir ziyaretçi gelse ve sınıfın askısına bakıp deri montları gördüğünde, ne zengin köymüş” der sanırım:D

 

Sağolsun Melike ve eşi….

 

Geçen gün okula okul öğretmenlerimizden birinin ablası geldi. Öğrenciler de ilk defa gördüler tabi o bayanı, ve kim olduğunu bilmiyorlar. Melike abla geldi, Melike abla geldi diye bağırdılar tenefüste:D   Melike’yi merak ediyorlar. Görmeden de seviyorlar çünkü, sanki okula  gelmesini bekliyorlar…


Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !