İstanbul' a Devam

Büyük gün gelmişti. Sabah erkenden kalkıp hazırlandık. Program için zamanımız vardı bu yüzden bizde Galata Kulesi’ni gezmeye gittik. Şahin çok etkilendi. Hazarfen Ahmet Çelebi’yi  anlattı ablası ona. Manzarayı seyrettik.

 

Daha sonra kanala geçtik. Biraz beklemek zorunda kaldık. Ama bu süre zarfında da bir çek kişi ile tanıştık. Bunlar biri de Fatih Terim idi.

 

Fatih Terim salona girince Şahin bir an  yanımdan ayrılıp, Fatih Terim’e  koştu ve elini öptü. Oradaki herkes  şaşırdı,Fatih Terim’de ne olduğunu bilemedi. Öptü Şahin’i. O da canlı yayına katılmak için gelmişti.

 

Fatih Bey’den okulum için futbol topu istedim. Ve 4 gün sonra futbol topu okula geldi. Biz 5-6 tane yollar diye bekliyorduk ama 1 tane gönderdi. Ama en azından sözünü tutmuştu.

 

Canlı yayın sırası bize geldiğinde büyük bir heyecan duydum. Gerçekten çok heyecanlıydım. Adımı sorsalar anımsayamayacağımı düşünüyordum. Ama konuşmaya başlayınca kelimeler su gibi aktı gitti. Şahin konuşurken  ne diyeceğini bilemedi yavrum. Onun için bambaşka bir dünyaydı.

 Ablasının onun için ne ifade ettiğini anlattı, ablasının ona aldığı hediyeleri söyledi. Heyecandan kelimeleri seçemiyordu bir türlü. Ama muhteşemdi her şeye rağmen.

 

 Tabi tüm köy bizi izliyordu.. Bunun  bilincinde olduğu için sakin olamadı.

Yayından çıkınca bi ohh dedi. Ve telefon trafiği başladı. Bizleri izleyenler tebrik telefonları açtılar.

 

Beyoğlu’nda gezerken  dilim ananas aldık Şahin’e . İlk defa gördü ve yedi .Tadı çok hoşuna gitti. Birçok ilki yaşadı İstanbul’da.

 

 

Şafak bizi Emirgan Parkı’na götürdü.

 O laleler muhteşem bir hava katmıştı ortama. Görülmesi gereken bir yermiş. Oradaki parklarda oyun oynadı, zıpladı, kaydıraktan kaydı, ip tırmandı,salıncakta sallandı. İlk defa gördüğü oyuncaklara bindi. Çok eğlendi Emirgan Parkı’nda.

 

İstanbul’a kadar gelince Şafak’ın ailesi ile  de tanışmadan olmazdı tabiî ki.


Sarıyer’e gittik ablasının evine. Yeğenleri, ablası, gelinleri Şahin’i görmeye geldiler. Yeğenleri play staion  oynattı. İlk defa oynuyordu. Çok eğlendi çokkk. Şahin’i bağırlarına bastılar. Sanki hep gördükleri biri gibi yaklaştılar ona. Çok sıcak insanlardı.

 

Eminim ki bu gezi sonrasında hayallerinde değişim olmuştur Şahin’in. Ufku genişledi. Yaşamın sadece Konakpınar Köyü olmadığını gördü. Başarırsa ilerde çok daha farklı bi yaşamı olacağını anladı. Bunun da çalışmaktan geçtiğini kavradı bu yaşında.

 

 

Bu güzellikleri yaşatan herkese Allah razı olsun.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !